Situatë e tensionuar në Greqi

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri grek është duke u konsultuar me partitë opozitare nëse vendi do të qëndrojë në eurozonë, përderisa bota po pret për reforma konkrete nga ai

Athina ka afat deri në fund të ditës së diel për të ofruar propozime të reja në përpjekje për të shpëtuar nga kreditorët, transmeton Express

“Këto janë kohë të rëndësishme”, tha Aleksis Tsipras, “Po ashtu kjo është e nevojshme për ta përçuar informacionin e duhur tek partitë politike në mënyrë që mos të kemi keqkuptime.”

Udhëheqësi i partisë “To Potami”, Stavros Theodorakis, tha: “Ne duhet të përfundojmë një marrëveshje para të dielës dhe do të jetë shumë vonë deri të dielën. Po ashtu është e rëndësishme të kemi një marrëveshje të caktuar deri të premten të mëngjes..

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ituate-e-tensionuar-ne-greqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala