Italianja ia lë qenit 2.5 milionë dollarë

Autori:Gazeta Fjala

Italianja 84 vjeçe tërë pasurinë se saj prej 2.500.000 dollarë ia lë qenit të saj.

Ajo jeton me vajzën dhe disa nipër e mbesa, por megjithatë në testament si trashëgimtar të vetëm është qeni i sajKiko.

Qeni do të trashëgojë dy apartamente, disa prona dhe shumë llogari bankare, transmeton Gazeta Fjala.

Ky lajm u njoftua nga avokati të saj, i cili tha se testamenti është nënshkruar me dorë, menjëherë pas vdekjes së burrit të saj.

Megjithatë, në Itali lërja e pronës kafshëve shtëpiake nuk ka bazë ligjore. Ata që do të duan ta bëjnë këtë duhet të përcaktojnë se kush do të jetë zbatuesi që duhet të sigurojë cilësinë e jetës së kafshës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/italianja-ia-le-qenit-2-5-milione-dollare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala