ISIS: Thotë se ka rrëzuar avionin rus

Autori:Avdyl Pajaziti

Grupi terrorist ISIS deklaroi pak minuta më parë se është ai përgjegjësi për rrëzimin e avionit rus me 224 pasagjerë në shkretëtirën e Sinait në Egjipt.

Agjencia e Lajmeve “AFP” raporton se ISIS ka marrë përsipër rrëzimin e avionit me turistë rusë mbi hapësirën ajrore të Egjiptit gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Rusia ka ndërmarrë një sulm të gjerë me avionë dhe forca tokësore kundër ISIS gjatë muajit të fundit në Siri duke i shkaktaur atyre dëme të mëdha materiale dhe në njerëz.

Duket se sulmi në fjalë është një hakmarrje e drejtpërdrejtë e grupit terrorist ndaj shtetit rus për sulmet e këtij të fundit në Siri

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/isis-thote-se-ka-rrezuar-avionin-rus/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala