ISIS porosit xhihadistët: Qëndroni në Britani, sulmoni kur t’iu japim sinjal

Autori:Avdyl Pajaziti

Xhihadistët britanikë janë duke marrë prorosi nga Shteti Islamik të harrojnë udhëtimet për në Siri, por të qëndrojnë në Britaninë e Madhe dhe të presin për një sinjal për të sulmuar.

Disa ditë para masakrës në Paris, xhihadistët në Mbretërinë e Bashkuar patën qënë lajmëruar për sulme në të dy vendet, në Francë dhe Britani, të cilat u zbuluan nga Njësia e Hetimeve të Postës Elektronike.

Tashmë ata janë lamëruar që të mos udhëtojnë më drejt Sirisë, por të qëndrojnë të fshehur në Britani derisa udhëzuesi e ISIS t’iu japin sinjale për sulme.

Paralajmërimet do të shtojnë frikën e sulmeve në Britaninë e Madhe pas masakrës së Parisit tetë ditë më parë, në të cilën 130 persona u vranë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/isis-porosit-xhihadistet-qendroni-ne-britani-sulmoni-kur-tiu-japim-sinjal/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala