ISIS kindnapon dy nenpunës serbë nga ambasada ne Libi

Autori:Gazeta Fjala

Zyrtarët e ambasadës serbe  në Libri ishin sot viktimë e një kindnapimi nga ana e pjesëtarve të ISIS-it në Tripoli, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave arabe.
Kapja e dy zyrtarve serbë ka ndodhur sot në orët e pas ditës derisa ata me një automjetet diplomatik shkonin nga Tripoli në një takim pune. Fjala është këtu për Sladjana Stankovic dhe Jovica Stepic të cilët kanë humbur pa lënë gjurmë.

Rrëmbimi ndodhi në qytetin qendror libian (qytezen Sobrata, 70 kilometra në perëndim të Tripolit) , kur persona të panjohur kanë shtënë përsëri në kolonën e automjeteve tona, në të cilën ai ishte ambasador i Serbisë Oliver Potezhica. Incidenti, menjëherë e informoi shërbimet e sigurisë të Serbisë dhe Libisë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/isis-kindnapon-dy-nenpunes-serbe-nga-ambasada-ne-libi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala