ISIS hedh nga çatia dhe ekzekuton me gurë dy homoseksualë (Foto +18)

Autori:Zekirja Shabani

Xhihadistët e Shtetit Islamik, në ekzekutimin e tyre të fundit të tmerrshëm, kanë hedhur dy persona nga kulmi i një ndërtese pasi janë akuzuar si homoseksualë, para se t’i qëllonin me gurë deri në vdekje.

Fotografitë tronditëse tregojnë tre xhihadistët në territorin e ISIS, që mendohet të jetë në Homs, Siri, të cilët qëndrojnë pas dy të akuzuarve pranë një muri betoni, transmeton TetovaSot.

Viktimat, të cilët gjithashtu i kanë duart e lidhura pas shpine, janë shtyrë nga një ndërtesë për në vdekjen e tyre. Dhe më pas janë qëlluar me gurë deri në ekzekutimin e tyre të fundit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/isis-hedh-nga-catia-dhe-ekzekuton-me-gure-dy-homoseksuale-foto-18/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala