Ishulli i shkencës i Kim Jong-un do ju befasojë

Autori:Avdyl Pajaziti

Koreja e Veriut zbuloi për botën se si do jetë ai që njihet edhe si ishulli i shkencës.

Bëhet fjalë për një kompleks të dedikuar për shkencën dhe teknologjinë.

Diktatori Kim Jong-un vizitoi ‘ishullin’ për të parë ecurinë e punimeve.

Sipas Mirror, punimet kanë nisur një vit më parë dhe ushtria është angazhuar plotësisht për të përfunduar ndërtimin e kompleksit.

Krahas qendrës, në këtë zonë të kryeqytetit do jetë një kompleks rezidencial, i quajtur Mirae, vetëm për shkencëtarët.

Megjithatë Perëndimi është i shqetësuar, pasi mendohet se kjo qendër do të përdoret për programin e armëve bërthamore.

Besohet se tirani po prodhon një raketë balistike që mund të arrijë deri në SHBA.

A view of the Sci-Tech Complex is shown in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangNorth Korean leader Kim Jong Un gives field guidance at the Sci-Tech Complex, in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangNorth Korean leader Kim Jong Un gives field guidance at the Sci-Tech Complex, in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangA view of the Sci-Tech Complex is shown in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangNorth Korean leader Kim Jong Un gives field guidance at the Sci-Tech Complex, in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangNorth Korean leader Kim Jong Un gives field guidance at the Sci-Tech Complex, in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangNorth Korean leader Kim Jong Un gives field guidance at the Sci-Tech Complex, in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangNorth Korean leader Kim Jong Un inspects the completed Mirae Scientists Street, in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in PyongyangA view of the completed Mirae Scientists Street, in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) in Pyongyang

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ishulli-i-shkences-i-kim-jong-un-do-ju-befasoje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala