Ish-menaxherët e Telekomit Slloven akuzohen për marrëveshje të dëmshme në Kosovë

Autori:Zekirja Shabani

Prokuroria Speciale në Slloveni ka ngritur aktakuzë ndaj ish kryetarit dhe zëvendës-kryetarit të Telekom Slovenije, Bojan Dremelj dhe Dusan Mitic, si dhe ish menaxherit të Faktor Bankës për marrëveshjet kontestuese në Kosovë.

Për shkak të këëtyre marrëveshjeve, Telekom Sllovenia dyshohet se ka pësuar humbje 20 milion euro, transmetom POP TV.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ish-menaxheret-e-telekomit-slloven-akuzohen-per-marreveshje-te-demshme-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala