Ish kryetari që shpenzoi 159 mijë euro derivate për një vit

Autori:Zekirja Shabani

Ish-kryetari i Graçanicës, Branimir Stojanoviq, aktualisht zëvendëskryeministër i Qeverisë së Kosovës nga Lista Serbe, nuk i ka kursyer mjetet e taksapaguesve kosovarë sa ishte në karrigen e të parit të kësaj komune.

Për një vit, sa ishte udhëhequr nga ai, kjo komunë ka shpenzuar 159 mijë euro për derivate e lëndë djegëse. Edhe më shumë mjete ka shpenzuar për “blerje të mobilieve, pajisjeve më pak se 1 mijë euro”. Janë 186 mijë euro që kjo komunë ka shpenzuar gjatë vitit 2014. Edhe pse komunë e vogël, ajo gjatë 2014-s ka shpenzuar 49 mijë euro për udhëtime. /kohaditore

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ish-kryetari-qe-shpenzoi-159-mije-euro-derivate-per-nje-vit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala