Isa Mustafa mban sekret këshilltarët

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafës i vije turp të këshillohet.

Ai në faqen zyrtare të Qeverisë së Kosovës, ka fshehur emrat e këshilltarëve personal. Nuk dihet kush paguhet nga buxheti i Kosovës që ta këshillojë kryeministrin.

Kjo është praktikë përjashtuese, sepse të gjithë kryeministrat e mëhershëm apo ministrat aktual i kanë të publikuar emrat e këtyre individëve që paguhen për t’i bërë shefat e qeverisë më të mençur.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/isa-mustafa-mban-sekret-keshilltaret/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala