Isa Mustafa e kompleton kuzhinën në Qeveri

Autori:Zekirja Shabani

Isa Mustafa ka blerë 3,254 euro pajisje për kuzhinë në kryeministri. Përveç se është bërë e ditur që këto pajisje janë destinuar për zyrën 701 në katin e shtatë të ndërtesës së Qeverisë së Kosovës nuk janë dhënë detaje se cfarë janë ato.

Megjithatë, në teenderin të cilin e ka fituar kompania nga Prizreni “Gold Invest”, është përshkruar vetëm si furnizim me pajisje kuzhine.

Gazeta Fjala ka kërkuar të dhëna rreth këtij tenderi, por zyrtarët përgjegjës për media nuk i janë përgjigjur pyetjeve të gazetës.

tenderi

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/isa-mustafa-e-kompleton-kuzhinen-ne-qeveri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala