Ironizon Sejdiu: Nëse Abrashi ecën me këtë ritëm, do të shpërblehet me Nobel për ekonomi

Autori:Avdyl Pajaziti

Nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu ka ironizuar me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, për të cilin ka thënë se duhet të shpërblehet me çmimin Nobel për ekonomi.

Sejdiu në një postim në Facebook ka reaguar ndaj deklaratës së Abrashit, i cili sot gjatë konferencës përmbyllëse tha se gjatë këtij viti mbi 15 mijë persona janë punësuar përmes skemave të ndryshme të punësimit.

“Në fakt me këtë ritëm të punësimit ky ministër së shpejti do të shpërblehet me çmimin Nobel për ekonomi. Pasi që ngriti pensionet, e bëri papunësinë pambuk, vitin tjetër ky do ti hap kufijtë e Kosovës për fuqi punëtore nga shtetet mike”, ka shkruar Sejdiu.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ironizon-sejdiu-nese-abrashi-ecen-me-kete-ritem-do-te-shperblehet-me-nobel-per-ekonomi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala