Iphone i ri do të ju incizojë, deshët apo s’deshët!

Autori:Avdyl Pajaziti

​IPhone i ri  të jetë i pajisur automatikisht me video që do të ju incizojë vazhdimisht kur ju jeni duke e përdorur aplikacionin Kamera, edhe atëherë kur përdoruesi nuk e shtyp butonin për incizim. Kompania e bëri këtë njoftim javë më parë.

Siç pritej, kompania njoftoi për këtë gjë në një mënyrë pak më ndryshe:

“Një fotografi vëren moment të ngrirë në kohë. Nga fotot, “live:, këto momente mund të bëhen kujtime të paharrueshme. Në thelb të çdo fotografi të tillë është një imazh 12-megapixel, por me imazhin e regjistruar momentet para dhe pas bërjes së fotografisë, të marra me çdo lëvizje dhe çdo zë. ”

Nuk ka asnjë mënyrë tjetër për të marrë momente të tilla më parë dhe pas pikturës se regjistrimi të vazhdueshëm duke përdorur kameran.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/iphone-i-ri-do-te-ju-incizoje-deshet-apo-sdeshet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala