iPhone 6C projekti më i ri nga Apple (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Apple duket se ka në plan që të sjellë në treg një model të ri të telefonit dhe ai është iPhone 6C. Telefoni i ri do të jetë më i vogël se iPhone 6S i cili do të ketë një ekran prej 4 inç.

Modeli më i ri i iPhone nuk do të jetë sikurse iPhone 5C me mbështjellës prej plastike, por në vend të kësaj pajisja në thelb do të jetë një version më i vogël i iPhone 6s dhe do të vijë me dizajnin e njëjtë dhe opsionet e njëjta të ngjyrave.

Pajisja pritet të nisë të prodhohet në pjesën e parë të 2016, ndoshta dikur në tremujorin e parë ose në fillim në tremujorin e dytë të vitit të ardhshëm. /albeu.com/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/iphone-6c-projekti-me-i-ri-nga-apple-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala