iPhone 5e, telefoni i ardhshëm mini i Apple

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka kohë që flitet se Apple po punon për krijimin e një telefoni inteligjent me ekran 4 inç. Më shumë është debatuar në lidhje me emrin e tij. Telefonit i janë referuar deri tani si iPhone 6c, iPhone 7c, ndërsa një analist kinez ka zbuluar së fundmi se pajisja do të quhet iPhone 5e.

Sipas analistit, shkronja “e” tek iPhone 5e lidhet me “enhanced”, që do të thotë se ai do të jetë një version i përmirësuar i iPhone 5s. Telefoni do të ofrojë mbështetje për sistemin e pagesave Apple Pay si dhe teknologjinë VoLTE.

Kamera parësore e tij thuhet se do të jetë 8 megapikselë, ndërsa çipi do të jetë A8, së bashku me 1GB RAM. iPhone 5s pritet të kushtojë rreth 459 euro.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/iphone-5e-telefoni-i-ardhshem-mini-i-apple/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala