Investimet e Ministrisë së Bujqësisë në vitin 2015 (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBZHR), përmes disa fotografive të publikuara në Facebook, ka prezantuar investimet e bëra në vitin 2015.

MBZHR thotë se investimet e tyre po sjellin vende të reja të punës, duke krijuar kështu mirëqenie për shumë familje në Kosovë, transmeto Lajmi,net.

“Këto janë fotografi vetëm nga disa investime që janë bërë në gjithë Kosovën nga grantet e MBPZHR-së gjatë vitit 2015. Në ditët në vazhdim do të sjellim edhe fotografi të tjera për të treguar para jush atë çfarë po ndodhë me grantet që ministria ndanë. Këto investime po sjellin vende të reja pune, mirëqenie për shumë familje, rritje të prodhimit dhe zgjerim të tregut”, është shkruar në profilin e MBZHR-së.

mbzhr 21mbzhr 1mbzhr 2mbzhr 3mbzhr 4mbzhr 5mbzhr 6mbzhr 7mbzhr 8mbzhr 9mbzhr 10mbzhr 11mbzhr 12mbzhr 13mbzhr 14mbzhr 15mbzhr 16mbzhr 17mbzhr 18mbzhr 19mbzhr 20

– See more at: http://lajmi.net/grantet-e-mbzhr-se-per-vitin-2015-foto/#sthash.iYIRVq7z.dpuf

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/investimet-e-ministrise-se-bujqesise-ne-vitin-2015-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala