Inspektorati Policor i Kosovës suspendon një punëtor

Autori:Gazeta Fjala

Inspektorati Policor i Kosovës  ka marrë një vendim për suspendim të përkohshëm të një punonjësi të saj me inicialet R.K, udhëheqës divizioni, pasi që ndaj tij ka filluar një hetim paraprak nga Prokuroria në Prishtinë.

“IPK konsideron se me këtë masë administrative të suspendimit i hap rrugë për hetime të mëtutjeshme prokurorit kompetent”, thuhet në njoftimin për media të IPK-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/inspektorati-policor-i-kosoves-suspendon-nje-punetor/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala