Inaugurohet Memoriali Heroinat

Autori:Avdyl Pajaziti

Memoriali Heroinat, monument i cili i kushtohet sakrificës dhe kontributit të gjithanshëm të gruas kosovare gjatë luftës së vitit 1998-1999, do të inaugurohet sot në parkun përballë Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Pjesëmarrjen e vet në këtë manifestim, që fillon në orën 11:30, e ka paralajmëruar edhe Kryeministri Isa Mustafa.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/inaugurohet-memoriali-heroinat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala