Imazhet e para të avionëve rusë në Siri (VIDEO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas miratimit nga ana e Parlamentit për të dërguar trupa ushtarake ruse në Siri ja ku vijnë pamjet e para të prezencës së avionëve luftarakë rusë në terroritorin sirian.

Sipas kalanit francez, TF1, në aeroportin e Latakias janë parë avionë rusë, të cilët qëndronin të maskuar.

Sipas Kremlinit, dërgimi i një kontigjenti ushtarak të Federatës Ruse jashtë vendit ka të bëjë me “parimet e njohura dhe të pranuara universalisht dhe normave të ligjit ndërkombëtar”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/imazhet-e-para-te-avioneve-ruse-ne-siri-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala