Ikja profesionale e shqiptarit nga burgu italian [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Valentin Frrokaj, shqiptari i dënaur për vrasje në Itali, është autori i një arratisjeje spektakolare nga burgu iPalermos një vit më parë, duke lënë të habitur edhe policinë e vendit fqinj.

Mediat italiane kanë publikuar sot videon ku tregohet momenti kur Frrokaj zbret nga muri rrethues i burgut në fjalë.

Siç duket edhe në videon e mësipërme, Frrokaj pret hekurate qelisë dhe më pas i pashqetësuar nga askush, zbret me çarçaf nga muri 3.5 metra i lartë, transmeton albeu.

Kjo është arratisja e dytë e Frrokajt. Ai u transferua në burgun e Palermos në gusht pas arratisjes nga Burgu i Parmës, edhe atëherë duke prerë me sharrë hekurat e qelisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ikja-profesionale-e-shqiptarit-nga-burgu-italian-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala