Idriz Seferi ndërton rrugë në Prishtinë

Autori:Zekirja Shabani

Komuna e Prishtinës ka përzgjedhur që “Idriz Seferi” bashkë me “El Group” ti ndërtojnë 303,54 metra rrugë paralele me “rrugën B” në Prishtinë.

Tërë ky mund do tu shpërblehet ndërtuesve me 282 mijë euro.

Njoftimi për përzgjedhjen e operatorit ekonomik “Idriz Seferi&El Group” nga Suhareka, është bërë publik në Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik të Koosvës.

Ndërtimi i rrugës paralele me rrugën “B” sipas njoftimit të komunës ka një gjatësi prej 303,54 metra dhe në vkerë të tenderit përfshihet mureve mbrojtëse, sinjalizimi, kanalizimi kabllovik, kanalizimin fekal dhe atmosferik.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/idriz-seferi-nderton-rruge-ne-prishtine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala