I zgjatet masa e paraburgimit Oliver Ivanoviqit

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjyqësori ndërkombëtar i Gjykatës Themelore në Mitrovicë e ka zgjatur masën e arrestit shtëpiak për liderin e SDP, Oliver Ivanoviqin, deri më 17 janar të vitit 2016

Bashkëshortja e Ivanoviqit, Milena Popoviq-Ivanoviq, ka thënë sot për Tanjugun se muajin e ardhshëm do të duhej të vinin fjalë të përfunduara dhe se parashihen nëntë ditë punë në dhjetor për t’u dëgjuar të gjithë dëshmitarët e Ivanoviqit, raportojnë mediat serbe, transmeton lajmi.net
Ivanoviq është i akuzuar si me veprat penale për krime lufte mbi popullatën civile në vitin 1999 dhe 2000.
Të akuzuar janë edhe koloneli i pensionuar i MUP-it serb, Dragoljub Delibashiq, babë e birë Ilija dhe Nebojsha Vujaçiq dhe Aleksandar Lazoviq, të cilën janë të akuzuar për vrasje dhe tentim-vrasje.
Ivanoviq është në paraburgim nga janari i vitit 2014./lajmi.net

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/i-zgjatet-masa-e-paraburgimit-oliver-ivanoviqit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala