I kujt është faji i kaosit në komunikacion?

Autori:Avdyl Pajaziti

Rrugët e kryeqytetit padyshim se janë të stërngarkuara nga veturat të panumërta, që lëvizin nëpër Prishtinë na e gjithë Kosova.

Semaforët e shenjat e komunikacionit nuk bëjnë punë.

Policët që zakonisht operojnë në anekset kryesore të kryeqendrës nuk po u duken të mjaftueshëm zyrtarëve komunalë, që për tollovitë e shkaktuara në Prishtinë, fajin po ua lënë zyrtarëve policorë.

Policia thotë se për të drejtuar komunikacionin, në Prishtinë operojnë 32 policë dhe Prishtina është i vetmi qytet që ka policë të këtij lloji.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/i-kujt-eshte-faji-i-kaosit-ne-komunikacion/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala