I fiton 7.5 miliardë euro

Autori:Avdyl Pajaziti

Është në borxh deri në fyt, por drita po shihet në fund të tunelit. Greqia, në bazë të planeve reformuese të qëeverisë së re dhe kërkesës për reforma të Bashkimit Evropian do të fitojë deri në 7.5 miliardë euro.

Pjesa prej 1.5 miliardë eurosh do të fitophet nga luftimi i kontrabandës së cigareve dhe naftës, ndërsa 2.5 miliardë euro do të fitohen nga vendosja e tatimeve për pronat e mëdha dhe ologarkët. Edhe 2.5 miliardë euro planifikohet të fitohen nga grumbullimet e tatimeve të papaguara nga personat fizik dhe juridik. Këto plane Greqia duhet t’i dorëzojë deri sot në mbrëmje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/i-fiton-7-5-miliarde-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala