I dënuari me burg rehatohet në Universitetin “Haxhi Zeka”

Autori:Avdyl Pajaziti

Naser Bajraktari, drejtor në Departamentin e Ujërave në Ministrinë e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor u dënua me dy muaj burg nga Gjykata Themelore në Prishtinë në qershor të këtij viti. Ai është dënuar për fshehje të pasurisë në deklarimin që e kishte bërë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Vendimi ende nuk është bërë i plotfuqishëm nga Gjykata e Apelit.

Por, Universitetin “Haxhi Zeka” nuk e ka penguar fakti që Bajraktari mund të prangoset nga dita në ditë, andaj e ka përzgjedhur mësimdhënës në për të ligjëruar lëndën e Kimisë në Fakultetin e Agrobiznesit. Ai pritet t’ia nisë punës më 1 tetor të këtij viti. Bajraktari në maj po të këtij viti është suspenduar nga puna në Ministrinë e Ambientit ngase kishte aktakuzë të ngritur.

Valdete Tahiri, zyrtare për informim në MMPH, ka treguar se Bajraktari ende vazhdon të jetë zyrtar në suspendim i Ministrisë deri në një vendim tjetër. “Naser Bajraktari është suspenduar nga Ministria për arsye të cilat tashmë dihen. Masa e suspendimit është ende në fuqi për të, deri në marrjen e një vendimi tjetër nga organet kompetente”, ka thënë Tahiri./Zëri/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/i-denuari-me-burg-rehatohet-ne-universitetin-haxhi-zeka/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala