Hyseni: I identifikuam të gjithë ata që u bën pjesë e ISIS-it

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare “Gërmia Hill”, është shprehur se krizat dhe konfliktet në Ukrainë dhe në Siri, kanë ndikuar edhe në destabilizimin e Balllanit Perëndimor.

Përveç kësaj, ai po ashtu tha se në Kosovë kishte simpati për opozitën siriane dhe implikimet ishin direkte.

“Është fakt që Kosova për kokë banori ka prodhuar pjesëtarë për luftërat e huaja, mirëpo tani ne e kemi situatën nën kontroll. Kemi identifikuar gati secilin qytetar që është vrarë në Siri apo që është kthyer nga atje. Do të bëjmë gjithçka që nevojitet që ta mbrojmë vendin nga këto veti”, ka thënë ministri i brendshëm.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hyseni-i-identifikuam-te-gjithe-ata-qe-u-ben-pjese-e-isis-it/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala