Hoxhaj thotë se nuk ka marrëveshje për demarkacion

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-ministri për Punë të Jashtme i Kosovës, dhe kryesuesi i Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, Enver Hoxhaj, në mbledhjen ku komisioni shtetëror për demarkacion raporton për këtë të të fundit, ka mohuar lajmin lëshuar nga mediat malazeze se Kosova dhe Mali i Zi kanë arritur marrëveshje mbi definimin e kufijve, ku thuhet se marrëveshja është arritur para 20 ditëve, kurse kufitjë mbesin të njëjtë po si ata të vitit 1974, raporton Indeksonline.

Hoxhaj supozimet i ka quajtur të pavërteta dhe ka thënë se çështja ende mbetet në negociim, duke thënë se shënjimi i pikës kufitare është me rëndësi shtetërore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hoxhaj-thote-se-nuk-ka-marreveshje-per-demarkacion/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala