Hoxha nga Klina|Mishin e kurbanit, ndajeni edhe me fqinjët tuaj katolik

Autori:Zekirja Shabani

Falaja e namazit të Kurban Bajramit si ku do në Kosovë, sot është bërë edhe në xhaminë e Klinës.
Kryeimimami i këtij qyteti, Blerim Musliu, ndër të tjera i ka porositur besimtarët që mishin e Kurbanit ta ndajnë edhe me fqinjtë katolik nëse kanë të tillë, transmeton Gazeta Fjala.

Sipas tij dispozitat islame janë të qarta për këtë dhe kjo është edhe një shenjë e tolerancës fetare dhe kultivimit të solidaritetit në këtë qytet./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hoxha-nga-klinamishin-e-kurbanit-ndajeni-edhe-me-fqinjet-tuaj-katolik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala