Hoti: “Qeveria ka vetëm një rrugë, dorëheqja”

Autori:Avdyl Pajaziti

Enver Hoti, nga Nisma, ka thënë për media se Kuvendi i Kosovës është përgjegjës i kësaj krize që po ndodh në Qeverinë e Kosovës dhe se ata janë gardian të cilët po u shërbejnë asociacionit të komunave serbe, transmeton Gazeta Fjala.

Ai gjithashtu tha se zgjidhja e kësaj krize nuk është në Kuvend, dhe se Qeveria ka vetëm një rrugë, dorëheqja.

“Kuvendi i Kosovës na ka futur në një krizë institucionale dhe përgjegjës të kësaj krize janë Qeveria dhe drejtuesit e Kuvendit, këta janë gardian që u shërbejnë asociacionit të Komunave serbe, e jo të kushtetueshmërisë së vendit. Në mënyrë jokushtetuese janë bërë themelues të Zajednicës. Qytetarët e vendit duhet ta kenë të qartë se kriza aktuale nuk mund të zgjidhet në Kuvend, dhe Qeveria e ka vetëm një rrugë që të japë dorëheqje. /Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hoti-qeveria-ka-vetem-nje-rruge-doreheqja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala