Hotel Grand Prishtina, ndër vendet më të frikshme në botë!

Autori:Gazeta Fjala

Mediat e huaja kanë listuar 27 vendet më ngjethëse në tokë.

Vendin e dytë në këtë listë e zen Hotel Grand Prishtina. Për këtë hotel thuhet: “Hoteli ‘strehë’ në kryeqytetin e Kosovës nuk është më ‘grand’ (i madh). Gjatë luftërave brutale ballkanike të viteve ‘90, militantët serbë e përdorën hotelin si një vend për torturimin dhe ekzekutimin e burgosurve të tyre”!

Në atë listë gjendet “Kisha e Eshtrave” në Portugali; Katakombet e Parisit; Pylli Aokigahara në Japoni; Varreza e vjetër e hebrenjve në Pragë; Shtëpia e Partisë Komuniste Bullgare etj./Republika/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hotel-grand-prishtina-nder-vendet-me-te-frikshme-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala