Holland: Sulmet, akt lufte i ISIS-it; u planifikuan jashtë Francës

Autori:Gazeta Fjala

Presidenti francez, Francois Holland i cilësoi sulmet terroriste të një nate më parë në Paris, si një akt barbarie dhe lufte i ndërmarrë nga ISIS-i.

Në një konferencë për shtyp, Holland tha se pjesë e sulmeve kanë qenë tetë persona, përfshirë këtu edhe kamikazët.

Sipas kreut të Elizesë, sulmet ishin të mirëorganizuara dhe të planifikuara jashtë Francës.

Holland njoftoi tri ditë zie në nderim të viktimave./TCH

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/holland-sulmet-akt-lufte-i-isis-it-u-planifikuan-jashte-frances/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala