Holanda merr përsipër kryesimin e BE-sё në kohë krizash

Autori:Avdyl Pajaziti

Holanda nga një janari ka marrë përsipër drejtimin gjashtëmujor të presidencës së Këshillit të Ministrave të 28 vendeve anëtare.

Por, këtë herë asgjë nuk do të jetë rutinë për Holandën duke pasur parasysh problemet e shumta me të cilat ballafaqohet Bashkimi Europian dhe shtetet që e rrethojnë atë.

“Nё kohёt e kёrcёnimit nga terrori dhe tё valёs sё refugjatёve duhet qё BE-ja tё mbahet e bashkuar”, paralajmёroi qeveria holandeze nё njё dokument parimor qё paraqiti lidhur me presidencёn.

Kjo Presidencë është e dymbëdhjeta me radhë për Holandën prese ka filluar rrotacioni i ndërrimit të pushteteve mes vendeve anëtarë çdo gjashtë muaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/holanda-merr-persiper-kryesimin-e-be-s%d1%91-ne-kohe-krizash/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala