Hillary Clinton shpall kandidaturën për Presidente

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton do të garoj për Presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.​

Ish-zonja e parë amerikane ka formalizuar kandidaturën në mesin e demokratëve për Presidente të SHBA’ve.

Të dielën ajo lansoi faqen e saj, duke u thënë amerikanëve se dëshiron të bëhet ‘kampionia’ e tyre.

Clinton më 2008 humbi garën e demokratëve nga Barac Obama.

Nëse fiton Shtëpinë e Bardhë ajo do të ishte Presidentja e parë femër e SHBA’ve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hillary-clinton-shpall-kandidaturen-per-presidente/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala