Haxhiu e quan Hamitin maskara

Autori:Avdyl Pajaziti

Tre partitë opozitare, AAK, Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën kanë mbajtur konferencë të jashtëzakonshme menjëherë pasi e lëshuan sallën e Kuvendit të Kosovës ku po flitej për buxhetin.

Në këtë konferencë, Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje tha se është ndier e fyer kur Kryesiuesi i Kuvendit Sabri Hamiti i tha asaj “Mos klith”.

Duke e dënuar këtë gjuhë , Haxhiu theksoi se fjalë të tilla në Kuvend mund t`i thotë vetëm ai që është maskara, njofton Klan Kosova.

Ajo shtoi se edhe pse e braksitën sallën ata nuk e kishin dërmendin ta votonin projektligjin për buxhetin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haxhiu-e-quan-hamitin-maskara/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala