Haxhinjët e Kosovës shëndosh e mirë

Autori:Zekirja Shabani

Asnjë nga haxhinjtë kosovarë nuk është në listën e të vdekurve dhe as të të lënduarve në tragjedinë e Minasë, që ndodhi sot gjatë pelegrinazhit të haxhit në Arabinë Saudite, ku vdiqën 220 dhe u plagosën 400 persona të tjerë.

Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ramadan Shkodra.

“Nuk ka as të vdekur, por as të lënduar nga grupi i haxhinjve kosovar”, tha Shkodra.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haxhinjet-e-kosoves-shendosh-e-mire/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala