Hashim Thaçi në Paris, lobon për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi po qëndron në Paris për t’u takuar dhe për t’u koordinuar me delegatët e shumicës së shteteve në UNESCO për pranimin e Kosovës në këtë organizatë

“Erdha në Paris për t’u takuar dhe koordinuar me delegatët e shumicës së shteteve në UNESCO. Lobimi për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO mbetet prioritet për diplomacinë kosovare”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hashim-thaci-ne-paris-lobon-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-unesco/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala