Hashim Thaçi ndihet i bekuar për ditën kur u zgjodh president

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidenti i sapo zgjedhur Hashim Thaçi, gjatë ditës së hënë i ka bërë vizitë veprimtarit të shquar shqiptar Adem Demaçi.

Thaçi përmes rrjetit social Facebooik, ka njoftuar për agjendën që bëri gjatë ditës ku tha se ndihet i bekuar me zgjedhjen e tij President i Kosovës pikërsht në ditëlindjen e 80-të Demaçit.

Presidenti Hashim Thaçi në postimin e tij shkruajti si vijon:

Sot vizitova simbolin e rezistencës sonë kombëtare. Ndjehem i bekuar që u zgjodha President i Republikës së Kosovës në 80 vjetorin e lindjes së heroit të gjallë të kombit dhe mikut tim, Adem Demaçi.

I uroj nga zemra shëndet, lumturi dhe jetë të gjatë. HTH’

12745707_1009668482436844_8600742029587342556_n

thaqi-2-1-768x512

12799271_1009668422436850_5428801403494190617_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hashim-thaci-ndihet-i-bekuar-per-diten-kur-u-zgjodh-president/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala