Hashash në Shkodër

Autori:Avdyl Pajaziti

Në zonat malore të Shkodrës ka rinisur tentativa për të kultivuar hashashit.

Policia ka gjetur në fshatin Mazrek-Gur i Zi një serë të vogël me përmasa 1.2 dhe 2.4 metra e me lartësi 35 centimetra, ku ndodheshin të kultivuar 1068 kubikë të mbjella me bimë hashashi me një lartësi 5 deri 7 centimetër.

Pas rritjes në serë, rrënjët e hashashit do të vendoseshin në parcela për t’u rritur. Kjo zonë vitin e kaluar ishte një nga zonat më problematike për kultivimin e hashashit.

Për disa vite me radhë, policia është kundërshtuar edhe me armë në këtë zonë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hashash-ne-shkoder/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala