Harrojeni uljen e çmimit të energjisë

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Asnjë vendim i rëndësishëm nuk mund të merret në sektorin e energjisë. Për të kundërshtuar rritjen e çmimit të energjisë elektrike, shoqëria civile ka mbledhur dhjetëra-mijë nënshkrime ë cilat i ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës.

Por, çmimi  i energjisë dhe revokimi i rritjes së tij kundërshtohet kot, sepse nuk ka kush merr vendim për uljen eventuale të tij. Arsyeja është e thjeshtë- Zyra e Rregullatorit të Energjisë nuk ka Bord dhe askush nuk ka kompetenca të vendosë diçka pos tij.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/harrojeni-uljen-e-cmimit-te-energjise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala