Hardaway: Korrupsioni është bërë kancer në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Prokurori i rastit në MTPT, Charles Hardaway në fjalën hyrëse ka thënë se korrupsioni në Kosovë është rrënjosur në shoqërinë kosovare duke u bërë kancer dhe me këtë njerëzve iu duket shumë normale të bëhet biznes.

Ai tha se që në 2008, Kosova u bë shtet, ai tha se prej shumë sfidave me të cilat përballet Kosova, por sfida më e madhe në atë kohë edhe sot po mbetet korrupsioni.

Prokurori Hardway tha se në këtë gjykatë është pikërisht për shkak të korrupsionit të pesë të akuzuarve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hardaway-korrupsioni-eshte-bere-kancer-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala