Haradinaj takon ambasadoren Jacobson

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pret sot (e hënë) në takim ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson dhe ambasadorin e ngarkuar me çështjen e krimeve të luftës, Stephen Rapp, të shoqëruar nga zyrtari politik në Ambasadën e SHBA në Kosovë, Bryan Marcus dhe Theodore Senasu, nga Zyra për Drejtësinë Ndërkombëtare Penale në Departamentin e Shtetit Amerikan.

Takimi zhvillohet në selinë qendrore të AAK-së, në Prishtinë, në orën 16:30.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haradinaj-takon-ambasadoren-jacobson/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala