Haradinaj, Mustafës dorëhiqu sot, ose vazhdojmë me protesta

Autori:Avdyl Pajaziti

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka shpalosur tri qëndrimet e partisë së tij lidhur me zhvillimet e djeshme.

Sipas tij këmbëngulja e qeverisë për t’ju ikur gabimeve që është Asociacioni e Demarkacioni me përdorimin e metodave të tyre duke shpifur ka krijuar situata të paqena.

“Ne vërtetë i kemi shfrytëzuar të gjithë mekanizmat që i parasheh demokracia për sensibilizim. Janë injoruar gupet parlamentare të opozitës”, ka thënë Haradinaj.

Si qëndrim të tyre të dytë Haradinaj ka shtuar se pasojat e marrëveshjeve janë më afatgjata se sa mandati i kësaj qeverie.

“Janë dëme të pa riparueshme nëse fuqizohen. AAK-ja do të vazhdojë në këtë mënyrë bashkë me opozitën. Përballja do të vazhdojë deri në tërheqje të marrëveshjeve ose dorëheqjen e qeverisë. Dje pamë se si mund të sulmohet opozita por nuk pamë që mund të përballen me dëmet që i bëjnë këto marrëveshje”, theksoi Haradinaj, duke shtuar se fjala seancë nuk përputhet, thjesht ishte takim i koalicionit pa i informua gupet parlamentare të tjera, raporton Indeksonline.

Haradinaj më pas shtoi se sa për metoda “dje e treguam që jemi të vendosur që këto marrëveshje nuk do të kalojnë”.

“Në parlament ka pas më shumë policë se deputetë. Kryeministri Mustafa prandaj sot duhet të jap dorëheqje, ose përballja do të vazhdojë në Kuvend – e në rrugë do të ketë protesta”, ka thënë ndër tjerash Ramush Haradinaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haradinaj-mustafes-dorehiqu-sot-ose-vazhdojme-me-protesta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala