Haradinaj kërkon zgjedhje të reja në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ftuar që të mbahen zgjedhjet e reja në Kosovë.

“PDK-LDK janë në zor për AAK-në, prandaj edhe janë të gatshëm t’iu ndihmojnë duke shkuar në zgjedhje të reja”, ka thënë Haradinaj.

Këto komente Haradinaj i ka bërë gjatë mbledhjes së Këshillit Drejtues të AAK-së.

Me ketë rast AAK ka zgjedhur kryesinë e saj me 76 vota për, 6 kundër dhe 1 abstenim.

Gazmend Abrashi, Donika Kadaj-Bujupi dhe Ardian Gjini janë zgjedhur tre nënkryetar. Ndërsa në vazhdim pritet të zgjidhen edhe dy nënkryetarë të tjerë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haradinaj-kerkon-zgjedhje-te-reja-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala