Haradinaj: Jo Serbisë në Kosovë

Autori:Gazeta Fjala

Pas Fatmir Limajt, protestuesve i është drejtuar Ramush Haradinaj, lider i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.  Ai ka thënë se janë mbledhur në shesh për shtetin e Kosovës dhe për t’i thënë jo marrëveshjeve që sipas tij e dëmtojnë Kosovën.

Haradinaj ka thënë se nuk kanë asgjë kundër komuniteteve në Kosovë, as serbëve që jetojnë në Kosovë, “por Kosova nuk është e Serbisë.”

“Ne kemi ardhë sot me i thënë jo marëveshjeve që e dëmtojnë kosovën.  Kosovën e kemi cliru së bashku, së bashku me aleatë.  Dhe së bashku do të mbrojmë,” ka thënë ai.

“Këtu jemi për ti thënë jo Serbisë, jo një Kosovë copa-copa”

“Mos e rrezikoni shtetin tonë, mos e reezikoni Kosovën.”/Gazeta Fjala

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haradinaj-jo-serbise-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala