Haradinaj i kthehet pasaporta, pritet të kthehet në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Është marrur vesh se lideri i AAK-së Ramush Haradinaj është në udhëtim e sipër për në Kranj për të marrë pasaportën e konfiskuar nga autoritetet policore sllovene më 17 qershor në aeroportin e Lubjanës.

Për kthimin e pasaportës ka vendosur Gjykata Themelore e Kranjit e cila edhe ishte marrë me rastin.

Në Kranj , bashkë me Haradinajn, ka udhëtuar edhe ambasadori i Kosovës në Lubjanë Nexhmi Rexhepi./Kohanet/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haradinaj-i-kthehet-pasaporta-pritet-te-kthehet-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala