Haradinaj: Deçani ka nevojë për mua

Autori:Avdyl Pajaziti

Daut Haradinaj të mërkurën është zgjedhur kryetar i Degës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Deçan.

Ai në një intervistë për “Epokën e re”, ka thënë se ishte i nevojshëm rikthimi i tij në krye të Aleancës në Deçan për të qenë zë i fuqishëm i zgjidhjes së problemeve të qytetarëve në këtë komunë.

Haradinaj nuk e ka mohuar mundësinë që në zgjedhjet e ardhshme lokale të jetë edhe kandidat për kryetar të Komunës së Deçanit.

Ai e ka kritikuar pushtetin qendror, qeveritë të cilat nuk janë drejtuar nga AAK-ja, se e kanë lënë anash rajonin e Dukagjinit sa u përket investimeve kapitale.

Shkrimin e plotë mund ta lexoni këtu:

http://www.epokaere.com/index.aspx?SID=13&PMID=2&LID=2&ACatID=1&AID=64671&Ctype=1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/haradinaj-decani-ka-nevoje-per-mua/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala