Hapet banka islamike në Rusi

Autori:Avdyl Pajaziti

Banka depozituese federale në Rusi njoftoi programin për hapjen e bankës islamike në këtë vend.

sipas një njoftimi të Press Tv, Sberbank në një njoftim të saj ditën e shtunë bëri të ditur se në zonat e banuara nga myslimanët do të hapet një bankë islamike.

Banka në fjalë vuri në dukje se për të prezantuar këtë bankë islamike ka një program të caktuar.

Sberbank ka thënë se një nga rrugët për tu përballur me sanksionet e perëndimit kundër Moskës është krijimi i bankës islamike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hapet-banka-islamike-ne-rusi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala