Hakeri i ISIS nga Kosova, lajm në media botërore

Autori:Avdyl Pajaziti

Ardit Ferizi është emri i kosovarit që ka bërë bujë në media botërore me veprimet e tij.

Ai akuzohet se ka qenë në shërbim të ISIS dhe me këtë shërbim, ka vjelur informacion të ushtarëve amerikanë.

Disa media me emër ndërkombëtar kanë shkruar për rastin e Ferizit të arrestuar.

Për arrestimin e tij ka shkruar “Wall Street Journal”, “Today Online”, “Business Time” etj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hakeri-i-isis-nga-kosova-lajm-ne-media-boterore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala