Hakerat rusë lexojnë emailin e Obamës

Autori:Avdyl Pajaziti

Hakerat rusë kanë arritur t’i lexojnë emailat e klasifikuar të Presidentit amerikan Barack Obama.

Sipas administratës amerikane, emailat janë lexuar gjatë ndërhyrjes në rrjetin kompjuterimt të Shtëpisë së Bardhë vitin e kaluar.

Hackerat megjithatë nuk kanë arritur të hyjnë te sistemi i Blackberry’t të Obama’s. Sulmi i hackerave ka hapur
debatin mbi praninë e presidentit amerikan në internet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hakerat-ruse-lexojne-emailin-e-obames/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala