Hahn mbërrin në Kuvend

Autori:Avdyl Pajaziti

Komisioneri i Bashkimit Europian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johannes Hahn, pasi ka dhënë një deklaratë të shkurtër në një konferencë për media të përbashkët me kryeministrinë  Kosovës, Isa Mustafa, nga ku porositi deputetët e Kosovës t’i kthen Kuvendit dhe të mos e bllokojnë atë, ai ka mbërritur në ambientet e  Parlamentit të Kosovës, ku nga salla kryesore do t’u drejtohet deputetëve.

Ai nga ndërtesa e Qeverisë e deri në Kuvend rrugën e ka bërë në këmbë, ndërsa bashkë me Hahn kanë qenë edhe delegacioni i tij, njofton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/hahn-mberrin-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala